Büyük Taklid Merci'i Sayın Seyyid Ali Hüseyni Sistani’nin Bürosunun Resmi İnternet Sitesi

İmam Ali (a.s) Müessesesi

Gerçek İslam dini hak yolunda rüşt ve ilerlemeyi önleyen her türlü engelin karşısındır. Ve nash edilmiş asumanî dinlerin fikirlerinin yayılmasına karşıdır. “Allah katında en hayırlınız takvalı olanınızdır.” Ayeti kerimesi ışığında insanların üstünlüğünü takvalı olmalarında bilmektedir. Bu doğrultuda insanların farklı renk, dil veya ülkeli olmasını asla göz önünde bulundurmaz.
Bunun için Kuran ve Peygamber efendimizin (s.a.a) tertemiz İtret’inin (a.s) öğretileri doğrultusunda, İslam’ın ölçü ve usullerin bütün dünyada yaygınlaştırılması gerekmektedir. Bu hedeften yola çıkarak beşeriyetin her türlü farklılıklara sahip olmalarına rağmen İlahi hak sözün insanlara ulaştırılması ve öğretilerinin bildirilmesi için Hz. Ayetullah uzma Seyit Ali Sistanî’nin (Allah uzun ömürler versin) bürosu İmam Ali (a.s) müessesesinin kurulmasına karar vermiştir.
Bu müessese değerli yazar ve araştırmacıların yardımıyla gerekli kitapların tercüme edip ve ihtiyaç duyulan kitapların düzgün ve sağlıklı bir şekilde tercüme edilerek güzel bir şekilde çap edilmesine itina göstermektedir.
İmam Ali (a.s) müessesesinin bir diğer çalışması da yeni yöntemlerin geliştirilmesi, en güzel şekilde çalışma yapılması ve araştırmalarda elde edilen sonuçların araştırmacıların eline ulaştırılmasıdır.

İmam Ali (a.s) müessesesinin çalışmalarını kısaca şöyle özetleyebiliriz:

Bu müessese birçok İslami kitabı dünya da yaygın olan yirmi beş dile tercüme etmiştir:

1-Arapça
2- İngilizce
3-Almanca
4-Fransızca
5-Türkçe (İstanbul)
6- Norveççe
7- Azerice
8- Taylandça
9- Hollandaca
10- Japonca
11- Huasa (Nijerya)
12- İtalyanca
13- İspanyolca
14- Arnavutluk
15- Kürtçe
16- Urduca
17- Endonezyaca
18- Uganda’ca
19- Filipin
20- Hintçe
21- Fulani (Güney Afrika)
22- Rusça
23- Çince
24- Fil dişi sahilleri
25- Kunekerya.

Bu müessese aynı zamanda “Mücteba” adında çocuklar ve gençler için İslami bir dergi yayınlamaktadır. Bu dergiyi yayınlamakta ki hedefi ise Ehl-i Beyt (a.s) fikir, düşünce ve öğretilerinin çocuklar ve gençler arasında yaygınlaştırılmasıdır. Bu müesseseye bağlı başka iki müessese de yukarıda zikredilen hedefler doğrultusunda insanlarımıza hizmetler sunmaktadır:

1- İmam Ali (a.s) Müessesesi LONDRA, Kuruluş tarihi: 1416 h.k
2- İmam Ali (a.s) Müessesesi BEYRUT, Kuruluş tarihi: 1417 h.k

Adres: Safaiye cad. Mumtaz sokak. Kum / İRAN
Telefon: 0098 25 37743996
Faks: 0098 25 37743199
Faks/Londra: 0044 181 8306858

http://www.alimamali.com/

العربية فارسی اردو English Azərbaycan Türkçe Français