Büyük Taklid Merci'i Sayın Seyyid Ali Hüseyni Sistani’nin Bürosunun Resmi İnternet Sitesi

Uluslar arası Haberleşme Merkezi (Parsa)

Günümüz dünyasında günden güne artan bilgi ve ilim hazinesi karşısında güçlü ve düzenli haberleşme merkezlerinin kurulmasından başka bir çare yoktur. İlmin her alanında günlük olarak yüzlerce kitap, makale, tez, dergi ve cd hazırlanmaktadır. Bunlardan her birinin söyleyecek yeni sözleri vardır. Ve bütün araştırmacıların bunlara ihtiyaçları vardır. Bu alanda araştırmacıların yardımına koşan sadece haberleşme merkezleridir.
İslam araştırmacıları muhataplarının artan fikirsel rüştü karşısında onların yeni soruları ile karşılaşmaktadırlar. İşte bu durumda İslami kaynaklar alanında düzenli ve muntazam bir haberleşme merkezinin yokluğu hissedilmektedir. Bundan dolayı Hz. Ayetullah uzma Sistanî’nin (Allah uzun ömürler versin) bürosu Uluslar arası Haberleşme Merkezi Parsa’yı tesis etmiştir.

Parsa, bundan sonra İslami ilim dallarında yayınlanan bütün kaynakların özelliklerini sunmaktadır. Bu hizmetin yanında 11 araştırma kaynağının özetini içeren özet bir şekilde hazırlanmış bilgi bankası ile hizmetine başlamıştır.

Dünya genelinde yayınlanan bütün kitap, makale, tez cd vb. bilgilerin hangi dilde olursa olsun incelendikten sonra insanların eline ulaştırmak hedefleri arasındadır.
Uluslar arası Parsa haberleşme merkezinin asıl çalışma alanı internettir. Bu site üç dilde; Farsça, Arapça ve İngilizce hizmet sunmaktadır. Aynı zamanda Parsa çalışmalarını cd üzerine kopyalamakta ve çap etmektedir.
Araştırmacı kimse bu siteyi ziyaret ettiğinde güçlü arama motoru hizmetine sunulmaktadır. Önce ihtiyacı olan kaynağı seçiyor, kitabın özetini mütalaa ettikten sonra arzu ettiği kaynağı sipariş veriyor. Ve daha sonra kaynağın asıl metni posta yoluyla adresine gönderilmekte veya dosyası internetten üzerinden satın alınmaktadır.
Parsa ilk elektronik İslam metinlerini insanların hizmetine sunan merkezdir. Aynı şekilde İslami kaynakları dağıtan ilk uluslar arası dağıtımcıdır.

Adres: Zenbil Abad. 11. Sokak. No: 72
Telefon: 0098 25 32910705-6
Faks: 0098 25 32931356

http://www.islamicdatabank.com/

العربية فارسی اردو English Azərbaycan Türkçe Français